SABOTAŽA? Pozitivna oseba v aplikacijo vnesla kodo, drug telefon “okužbe” ni zaznal
Aplikacija #Ostanizdrav ima resne tehnične težave, poročajo uporabniki, ki so si jo namestili na svoje mobilne telefone. Med drugim naj aplikacija sploh ne bi zaznala mobilnega telefona druge osebe.
Aplikacija #Ostanizdrav že od samega začetka buri duhove in razburja javnost. Številni skeptiki so mnenja, da je aplikacija namenjena sledenju in nadzoru državljanov, poleg tega pa ob konstantno vključenem bluetoothu hitreje porablja baterijo mobilne naprave.
Tudi s trenutkom, ko je aplikacija za opozarjanje na okužbo s koronavirusom pričela delovati na androidih, so morali lastniki iPhonov počakati, da so aplikacijo pripravili tudi zanje. Toda … ko bi aplikacija vsaj delovala, a mnogo ljudi sporoča, da temu ni tako.
Sej vse lepo in prav, da je app poceni. Dobro bi bilo, da tudi dela. #OstaniZdrav pic.twitter.com/RQwhIrfulW
— ⏹️ razkuzi doma ? ucc.si (@bosstjanz) September 10, 2020
Obolela oseba preizkusila aplikacijo, a drugim v bližini aplikacija ni javila okužbe
Pod objavo o nedelovanju aplikacije, oziroma o težavah z aplikacijo na dan prihajajo še druge tehnične težave z aplikacijo #Ostanizdrav. Obolela oseba je namreč v telefon vnesla kodo, da je na ta način potrdila, da je zares okužena s koronavirusom. Ob preizkusu delovanja z mobilno napravo druge osebe, ki je bila v bližini pa se je po več poizkusih izkazalo, da aplikacija kot kaže ne deluje, oziroma ne deluje tako kot bi morala.
Pozitivna znanka je dobila kodo, ki jo je vnesla v app. Nato app testira s sosedo, ki sta 3 dni poskusali doseci, da bi sosedi app javil, da je bila v stiku z okuzeno (oba telefona na balkonih zelo blizu skupaj). Tretji dan sta jih pustili na mizi 45 min – nic. Res deluje! ?? https://t.co/kUttthkbRu
— Tejcina Cmok (@tejcina) September 10, 2020