Potniki LPP, ki ne potrdijo svoje vozovnice, v primeru nesreče niso zavarovani

Zakaj je potrjevanje vozovnice na avtobusu tako pomembno? LPP opozarja, da brez potrjene vozovnice v primeru nesreče niste zavarovani.

Vsak 10. potnik LPP ne potrdi vozovnice

Občina Ljubljana opozarja na pogosto spregledano, a zelo pomembno dejanje pri uporabi mestnega prometa – validacijo vozovnice. Na določenih linijah več kot 10 % potnikov ne potrdi svoje vozovnice, kar lahko povzroča številne težave tako za upravljavca kot za same uporabnike, poudarjajo na mestni občini Ljubljana.

Simbolična fotografija. Foto: LPP

Z zbranimi podatki učinkoviteje načrtujejo avtobusne linije LPP

Validacija vozovnice ni le formalnost – omogoča zbiranje natančnih podatkov o zasedenosti avtobusov. Ti podatki so ključni za učinkovito načrtovanje voženj, prilagajanje frekvence prevozov in kapacitet posameznih linij. Z boljšim načrtovanjem se zmanjšuje gneča, izboljšuje uporabniška izkušnja in povečuje zanesljivost javnega prometa.

Brez potrditve LPP vozovnice niste zavarovani

Poleg tega pa obstajajo tudi pomembni pravni in varnostni vidiki. Potniki, ki ne potrdijo svoje vozovnice, v primeru nesreče niso zavarovani. To pomeni, da v primeru poškodb ne morejo uveljavljati pravic iz naslova potniškega zavarovanja.

Posebno pozornost velja nameniti tudi uporabnikom subvencioniranih vozovnic – dijakom, študentom in upokojencem. Njihove vozovnice veljajo le, če so ob vstopu v vozilo tudi potrjene. Brez validacije se namreč prevoz šteje kot neplačan.

Zato naslednjič, ko stopite na avtobus, ne pozabite potrditi svoje vozovnice – zase, za druge in za boljši javni promet v Ljubljani.

Facebook komentarji
Delite s prijatelji: