Zaradi toplega vremena številni na poljih že nabirajo regrat. Večina ga nabira za svoj obrok, če ga želite pa prodati, vas čaka kup dokumentov. V kolikor teh dokumentov ne boste imeli, bodo inšpektorji to smatrali kot delo na črno.
Ne samo prodaja nabranega regrata, tudi nabiranje in prodaja čemaža ali divjih špargljev spadjo v okviru prodaje nabranih gozdnih sadežev ali zelišč. To pa sodi pod osebno dopolnilno delo. Če tovrstnega dela ne prijavite, vas lahko FURS zaradi dela na črno oglobi s 1.000 do 7.000 evri.
V primeru, da se boste prebili čez vso birokracijo, za katero že dobro vemo, da je v Sloveniji ni malo, je tu še dobra novica. Pri regratu namreč za razliko od nabiranja drugih rastlin, ni količinske omejitve.
Nabirate pa ga lahko tudi na zasebnih neobdelanih kmetijskih zemljiščih. Zakon o kmetijskih zemljiščih namreč izrecno določa, da mora lastnik ali zakupnik neobdelanega kmetijskega zemljišča dovoliti rekreativno nabiranje med drugim regrata. Ob tem seveda ne smete povzročati škode, pojasnjujejo na kmetijskem ministrstvu.
Nogometaši nogometnega kluba Olimpija so na včerajšnji povratni tekmi proti banjaluškemu Borcu končali svojo pot…
Ameriška letalska družba Delta potnikom letala, ki se je v ponedeljek vžgalo in prevrnilo na…
Slovenijo je zajel najhladnejši val te zime. Minula noč je prinesla nizke temperature, ki so…
Po torkovi novici, da se papež Frančišek zdravi za pljučnico, je danes Vatikan sporočil, da…
Semenski krompir je ena najbolj iskanih poljšin ta hip. Kakšne so cene, kje ga kupiti…
Zgodaj zjutraj je v dijaškem domu na Poljanah izbruhnil velik požar, zaradi katerega so morali…