Zaradi toplega vremena številni na poljih že nabirajo regrat. Večina ga nabira za svoj obrok, če ga želite pa prodati, vas čaka kup dokumentov. V kolikor teh dokumentov ne boste imeli, bodo inšpektorji to smatrali kot delo na črno.
Ne samo prodaja nabranega regrata, tudi nabiranje in prodaja čemaža ali divjih špargljev spadjo v okviru prodaje nabranih gozdnih sadežev ali zelišč. To pa sodi pod osebno dopolnilno delo. Če tovrstnega dela ne prijavite, vas lahko FURS zaradi dela na črno oglobi s 1.000 do 7.000 evri.
V primeru, da se boste prebili čez vso birokracijo, za katero že dobro vemo, da je v Sloveniji ni malo, je tu še dobra novica. Pri regratu namreč za razliko od nabiranja drugih rastlin, ni količinske omejitve.
Nabirate pa ga lahko tudi na zasebnih neobdelanih kmetijskih zemljiščih. Zakon o kmetijskih zemljiščih namreč izrecno določa, da mora lastnik ali zakupnik neobdelanega kmetijskega zemljišča dovoliti rekreativno nabiranje med drugim regrata. Ob tem seveda ne smete povzročati škode, pojasnjujejo na kmetijskem ministrstvu.
Tatjana Mihelj predstavlja svojo najnovejšo skladbo Žarim, ki s pozitivnim sporočilom in energijo prinaša navdih…
Danes bo oblačno, v torek pa bo v naše kraje prišla vremenska fronta. Najprej bo zapihal…
Policisti so bili 26. septembra 2024 obveščeni o pogrešanem tujcu. Pogrešani moški Mostafa Ezzeldin Mahmoud…
V letalski nesreči v Prekmurju so danes umrle tri osebe v bližini nogometnega igrišča v…
Strmoglavilo je letalo Letalskega centra Maribor. V tragični nesreči naj bi umrli štirje ljudje. (več…
Porušen nadstrešek je v Novem Sadu pod seboj pokopal 14 oseb. Med njimi so umrli…