Zaradi toplega vremena številni na poljih že nabirajo regrat. Večina ga nabira za svoj obrok, če ga želite pa prodati, vas čaka kup dokumentov. V kolikor teh dokumentov ne boste imeli, bodo inšpektorji to smatrali kot delo na črno.
Ne samo prodaja nabranega regrata, tudi nabiranje in prodaja čemaža ali divjih špargljev spadjo v okviru prodaje nabranih gozdnih sadežev ali zelišč. To pa sodi pod osebno dopolnilno delo. Če tovrstnega dela ne prijavite, vas lahko FURS zaradi dela na črno oglobi s 1.000 do 7.000 evri.
V primeru, da se boste prebili čez vso birokracijo, za katero že dobro vemo, da je v Sloveniji ni malo, je tu še dobra novica. Pri regratu namreč za razliko od nabiranja drugih rastlin, ni količinske omejitve.
Nabirate pa ga lahko tudi na zasebnih neobdelanih kmetijskih zemljiščih. Zakon o kmetijskih zemljiščih namreč izrecno določa, da mora lastnik ali zakupnik neobdelanega kmetijskega zemljišča dovoliti rekreativno nabiranje med drugim regrata. Ob tem seveda ne smete povzročati škode, pojasnjujejo na kmetijskem ministrstvu.
Prišel je spomladanski čas. Kdaj premaknemo kazalce ure in zakaj to sploh počnemo? Vsako leto…
Policija je sporočila, da je 72-letni moški, ki se je hudo poškodoval v nedeljskem požaru…
V Kočanih, mestu v Severni Makedoniji, je 16. marca 2025 zgodaj zjutraj izbruhnil požar v…
Robotske kosilnice brez mejnega kabla postajajo vse bolj priljubljena izbira med lastniki vrtov, saj ponujajo…
Danes, na materinski dan, je priljubljena slovenska pevka Darja Gajšek svoje sledilce razveselila z izjemno…
Ministrstvo za naravne vire in prostor v teh dneh obvešča javnost o javni objavi pobude…