Zaradi toplega vremena številni na poljih že nabirajo regrat. Večina ga nabira za svoj obrok, če ga želite pa prodati, vas čaka kup dokumentov. V kolikor teh dokumentov ne boste imeli, bodo inšpektorji to smatrali kot delo na črno.
Ne samo prodaja nabranega regrata, tudi nabiranje in prodaja čemaža ali divjih špargljev spadjo v okviru prodaje nabranih gozdnih sadežev ali zelišč. To pa sodi pod osebno dopolnilno delo. Če tovrstnega dela ne prijavite, vas lahko FURS zaradi dela na črno oglobi s 1.000 do 7.000 evri.
V primeru, da se boste prebili čez vso birokracijo, za katero že dobro vemo, da je v Sloveniji ni malo, je tu še dobra novica. Pri regratu namreč za razliko od nabiranja drugih rastlin, ni količinske omejitve.
Nabirate pa ga lahko tudi na zasebnih neobdelanih kmetijskih zemljiščih. Zakon o kmetijskih zemljiščih namreč izrecno določa, da mora lastnik ali zakupnik neobdelanega kmetijskega zemljišča dovoliti rekreativno nabiranje med drugim regrata. Ob tem seveda ne smete povzročati škode, pojasnjujejo na kmetijskem ministrstvu.
Imate električno vozilo? S 1. januarjem 2025 je v Sloveniji začela veljati nova uredba, ki…
Zgodaj zjutraj je na prvi dan leta 2025 imela policija v Ljubljani veliko dela. 27-letni…
Leto 2025 bo leto modrosti, napredka in opuščanja vsega starega. Kaj to pomeni? To je…
Minuli konec tedna se je v snežnem metežu začela izjemno nevarna reševalna akcija v Kamniško-Savinjskih…
V decembru je potekala nagradna igra, v kateri smo izžrebali nagrajence, ki prejmejo Lunin vodnik…
V četrtek zjutraj je na cesti Celje - Slovenske Konjice prišlo do prometne nesreče, v…